Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny)

Kód: 2462221

Úplný název:

Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny) (Kedron Kateřina): PHILOLOGICA - MONOGRAPHIA 169.

Autor a popis:

Kedron Kateřina, Karolinum, 166 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
141 Kč (180 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie se zaměřuje na problematiku genderu v jazyce – zkoumá vliv genderového faktoru na frazeologii tří příbuzných jazyků (běloruštiny, polštiny a češtiny).
Autorka provádí analýzu jazykového materiálu z hlediska lingvokulturologického. V rámci svého výzkumu sleduje formální shody a rozdíly mezi jednotlivými jazyky, primárně se však snaží odhalovat odlišné a shodné rysy ve vnímání muže a ženy, jejich povahy a chování ve třech slovanských kulturách. Na základě klasifikace a hodnocení shromážděného materiálu podává podrobný popis konceptů muž a žena ve frazeologii.
Práce mimo jiné řeší otázku, zda je možné hovořit o upozadění žen v jazyce ve frazeologické rovině a do jaké míry je tento jev ovlivněn sociálními faktory oproti faktorům ryze jazykového rázu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Genderové aspekty ve slovanské frazeologii (na materiálu běloruštiny, polštiny a češtiny)