Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2

Kód: 7330284

Úplný název:

Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2 (kol.):

Autor a popis:

Kol., Sociologický ústav AV ČR, 210 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
218 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou většinou voličů považovány za nejdůležitější z voleb, protože se při nich rozhoduje o budoucím složení vlády. Bývá v nich proto také vyšší volební účast než v jiných volbách. Protože poskytují detailní informace o volebním chování v každé z více než 6000 českých, moravských a slezských obcí, jsou volební data zvláště vhodná ke zkoumání regionálních rozdílů volebního chování a jejich proměn v čase. Navíc máme o obcích a jejich obyvatelstvu ještě řadu dalších informací pocházejících z jiných zdrojů, takže můžeme geografii volebního chování a její vývoj studovat i v kontextu vývoje prostorových vzorců sociální struktury a dalších změn, které se odehrávají v území. A právě to je primárním cílem této knihy, která se snaží odpovědět na to, jaké jsou prostorové vzorce volebního chování po roce 1990 a jaký byl jejich vývoj v čase. Detailní poznání geografie volebního chování následně umožňuje autorům soustředit se na druhou klíčovou otázku: Proč jsou politické preference obyvatel žijících v různých obcích Česka odlišné?
Kniha je určena širokému spektru čtenářů. Kniha může přinést zajímavé informace nejen odborníkům z oblasti společenských věd nejrůznějšího oborového zaměření, ale i všem, kteří se chtějí něco dozvědět o volebním chování v poněkud méně tradiční podobě, než je obvyklé. Kniha je psána jazykem, který nevyžaduje hluboké teoretické znalosti oboru. Text knihy je bohatě doplňován tabulkami, grafy a mapami. Pro ty čtenáře, které zajímají výsledky voleb v jednotlivých obcích, jsou v mapových přílohách přehledně shromážděny výsledky všech politických stran, které od roku 1992 uspěly v parlamentních volbách a získaly zastoupení v České národní radě, resp. v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
Autoři a autorky knihou rovněž odpovídají na tyto otázky:

• Odráží regionální rozdíly volebního chování rozdíly ve složení populace?
• Má na rozhodování voličů v parlamentních volbách větší vliv to, čím jsou, nebo to, v jakém prostředí žijí?
• Ovlivňují historické události a procesy, které se odehrály před desítkami let, hlasování voličů v dnešních volbách?
• Chovají se voliči vždycky jako lidé, kteří svojí volbou chtějí maximalizovat svůj individuální užitek?
• Navázali voliči žijící v různých obcích s některými stranami dlouhodobý psychologický vztah?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Geografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2