Gerontopsychiatrie

Kód: 7262873

Úplný název:

Gerontopsychiatrie (Jirák Roman, kol.):

Autor a popis:

Galén, 350 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
385 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace kolektivu autorů pod vedením doc. MUDr. Romana Jiráka, CSc., z Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, má ambice stát se základní monografií oboru gerontopsychiatrie, lékařského podoboru psychiatrie, který se zabývá psychickými poruchami souvisejícími se stárnutím a stářím.

Gerontopsychiatrie se v tomto knižním zpracování věnuje především diagnostice, terapii, prevenci i výzkumu psychických poruch seniorů, na druhé straně se však významně překrývá s řadou dalších klinických i preklinických oborů, především s geriatrií a interní medicínou, s neurologií, zobrazovacími metodami, genetikou a dalšími obory. Autoři v celém rozsahu mapují součásti a předpoklady tohoto oboru, podstatným dílem se cíleně věnují velice důležité problematice neurodegenerativních onemocnění, demencí a dalších poruch kognitivních funkcí.

Přehledně se probírají všechny aspekty včasné a co nejranější diagnózy nastupující demence a její farmakologické a behaviorální léčby. Popsána jsou také opatření, která mohou zlepšit kvalitu života pacientů, prodloužit jejich setrvání v obvyklých životních podmínkách, známém prostředí a sociálních vztazích, a která zároveň snižují zátěž pečujících osob. Kniha je určena psychiatrům, neurologům a psychologům, ale především praktickým lékařům, kteří se s těmito poruchami u lidí vyšší věkové kategorie obvykle setkávají jako první.

Nahlédnout do Gerontopsychiatrie Nahlédnout do Gerontopsychiatrie

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gerontopsychiatrie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gerontopsychiatrie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gerontopsychiatrie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gerontopsychiatrie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gerontopsychiatrie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Gerontopsychiatrie