Gloverův omyl

Kód: 8716263

Úplný název:

Gloverův omyl (Laird Nick):

Autor a popis:

Laird Nick, Kniha Zlín, 283 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

David Pinner patřil už od školních let k těm, kdo stáli mimo a byli tedy vděční za jakýkoliv projev zájmu a náklonnosti. V pětatřiceti, kdy mu přibývá kilogramů, ubývá vlasů a své původní spisovatelské ambice naplňuje pouze na vlastním kritickém blogu, se znovu setká se svou profesorkou, uznávanou americkou umělkyní Ruth Marksovou.
Dávno zapomenutá povrchní známost se stane základem nového přátelství, které do rutiny Davidovy existence, odehrávající se mezi střední školou, kde učí, a virtuální realitou internetu, vnese cosi smysluplného a autentického. David doufá, že vztah přeroste v něco více než přátelství, jeho naděje ale vezmou za své krátce poté, co Ruth seznámí se svým spolubydlícím, Jamesem Gloverem. Od toho okamžiku se stává nedobrovolným důvěrníkem obou milenců, které dělí nejen výrazný věkový rozdíl, ale i společenský status. Těchto skutečností i svého postavení důvěrného přítele David využívá k tomu, aby se řadou drobných zásahů pokusil o rozvrácení vztahu.
Sám Laird označil román za příběh Othella nahlížený z perspektivy Jaga. Klasický motiv lásky, žárlivosti a intrik je však moderní nejen zasazením do současného Londýna, ale také nejednoznačností charakterů všech tří hlavních protagonistů. Do mysli „antihrdiny“ Davida dá autor čtenáři nahlédnout tak zblízka, že je obtížné veškeré jeho jednání později zcela jednoznačně odmítnout. Také oba milenci, naivní James i mírně afektovaná umělkyně Ruth, jsou podáni plasticky, s nadhledem i jistou ironií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gloverův omyl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gloverův omyl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gloverův omyl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gloverův omyl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gloverův omyl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé