Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku

Kód: 7021664

Úplný název:

Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku (Moše Idel):

Autor a popis:

Moše Idel, Vyšehrad, 400 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
79 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha poprvé komplexně zpracovává širokou škálu materiálu, pojednávajícího o vytvoření umělého člověka, golema. Autor zkoumá vztahy mezi jednotlivými texty a jejich historickým a duchovním rámcem. Jeho líčení se soustředí mj. na dříve zanedbávané konkrétní techniky stvoření umělého člověka, jichž ve středověku existovala už celá řada. Obsáhlé pasáže se věnují přehledu koncepcí golema v severoevropské a španělské literatuře středověku, jakož i koncepcí křesťanských a židovských v době renesančního zájmu o člověka. Moše Idel také vyslovuje tezi, že účelem koncepce golema bylo udělení mimořádného statusu židovské elitě, která tak byla obdařena schopností vládnout nadpřirozeným silám, jež vyplývala z hluboké znalosti hebrejského jazyka a jeho magických a mystických hodnot.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Golem - Židovské magické a mystické tradice o umělém člověku