Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady

Kód: 8747155

Úplný název:

Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady (kol.):

Autor a popis:

Lingea, 160 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Přesto, že je pro nás nizozemština veskrze exotickým jazykem, učí se ji poměrně velký počet lidí. Přicházíme proto s novým, aktuálním a zcela původním přehledem nizozemské gramatiky. Cílem této příručky je poskytnout uživateli co nejjasnější přehled o současné nizozemské gramatice bez přemíry lingvistické teorie a nadbytečných odborných termínů. Kniha obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě. Jednotlivé jevy jsou přiblíženy na základě jednoduchých a jasně formulovaných pouček a pravidel. Jsou doplněny přehlednými tabulkami, které umožňují snadnou a rychlou orientaci, a především velkým množstvím příkladů, včetně jejich překladů do češtiny.

Při práci na této publikaci jsme vycházeli z moderních příruček a gramatik. Zúročili jsme také bohaté zkušenosti s výukou jazyka. Výklad i vybrané příklady jsme proto doplnili o celou řadu praktických poznámek a upřesnění, které mají studentovi napomoci k pochopení gramatických jevů a zejména jejich správnému používání. Důraz jsme přitom kladli na jevy, které jsou pro běžné vyjadřování důležité a ty, které se od češtiny liší. Kniha obsahuje také informace o tvoření slov s přehlednými seznamy předpon a přípon, s nimiž si každý zájemce může snadno rozšířit slovní zásobu. Do publikace jsme zařadili i přehled nepravidelných sloves. Najdete zde i kapitolu o rozdílech v nizozemštině, kterou se mluví v Nizozemsku, Belgii a Surinamu.

Věříme, že naši gramatiku ocení jak studenti a učitelé, tak všichni ti, kteří se s nizozemštinou setkávají v praxi a chtějí mít kdykoli po ruce všechny důležité informace o nizozemské mluvnici v přehledné podobě.

160 stran
Popis aktuálních gramatických jevů
Jasné a stručné výklady
Množství praktických příkladů
Poznámky, výjimky, zajímavosti
Přehled nepravidelných sloves
Křížové odkazy
Podrobný rejstřík
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice

 
Knihkupectví / Učebnice / Gramatika současné nizozemštiny s praktickými příklady