Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří

Kód: 2541965

Úplný název:

Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří (Šimánek Leoš): Letní a zimní putování za prírodními divy Tichomorí

Autor a popis:

Šimánek Leoš, Action-Press, 120 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokráte si však pro toto souostroví udělal hodně času. S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, ale také v zimě. S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista, trávící na Havaji jen pár týdnů dovolené, těžko dostane.
Šimánkovi byli uchváceni překrásnými zátokami lemovanými kokosovými palmami s blankytně modrou či tyrkysově zelenou vodou, plážemi s pískem všech možných barev - od oslnivě bílého, zlatavě žlutého, cihlově červeného nebo zelenkavého až po černého jako uhel. Putovali podél pobřeží s příkrými horami porostlými bujnou vegetací, údolími, do kterých padají nesčetné vodopády až k ústím řek a potoků, kde vysoké vlny útočí na pobřežní skaliska.
Havajské ostrovy nejsou však zajímavé pouze kolem moře. Mají gigantické kaňony a vysoké skalní útesy, mají vulkány, stoupající z nesmírných hlubin do víc než čtyř tisíc metrů výšky, mají jak dřímající, tak i extrémně aktivní krátery chrlící žhavé magma, které ještě nedávno stékalo v proudech až do vod oceánu.
Leoš, Lenka, Jakub a Veronika se nevěnovali pouze pěším túrám. Po řekách a podél pobřeží pádlovali v kajacích, z jedné ze sopek sjížděli na horských kolech mezi lávovými poli až k moři, nebo z koňských sedel největšího ranče souostroví vychutnávali úžasný výhled na okolní hory, sousední ostrovy a nekonečnou vodní plochu Pacifiku.
Při druhém, zimním pobytu vyrazili Leoš a Lenka s horolezeckými lyžemi na nejvyšší sopku souostroví. Také pozorovali plejtváky, kteří před Vánocemi dorazili po víc než šest tisíc kilometrů dlouhé pouti od pobřeží Aljašky do havajských teplých vod, kde se samicím rodí mláďata.
Po čtyři měsíce si Leoš Šimánek znovu a znovu ověřoval tvrzení, že Havajské ostrovy jsou přírodním unikátem, který nemá na světě obdoby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Havajské ostrovy - Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří