Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury

Kód: 7429541

Úplný název:

Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury (Rendtorff Rolf): Úvod do starozákonní literatury

Autor a popis:

Rendtorff Rolf, Vyšehrad, 376 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
318 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Hebrejská bible, Starý zákon, je Písmem židů a první půlí Písma křesťanů. Představuje sbírku spisů, které vznikaly v průběhu více než tisíciletých dějin izraelského lidu. Proto je mezi spisy Starého zákona na jedné straně a životem star(ověk)ého Izraele a jeho dějinami na straně druhé hluboký vztah. Porozumění jednomu je odkázáno na porozumění druhému.
Z toho vychází pojetí této publikace, která přehledně a systematicky shrnuje současné poznatky starozákonního bádání. Její první část přináší přehled starších izraelských dějin, který zároveň zvažuje starozákonní tradice druhá část konfrontuje starozákonní literaturu, zvláště její druhy a žánry, s konkrétní tváří života ve starém Izraeli nejobsáhlejší třetí část je věnována jednotlivým spisům Starého zákona. Kniha poslouží předně tomu, kdo se věnuje studiu biblistiky, uvítají ji však všichni, kdo chtějí Starému zákonu lépe porozumět, například z hlediska religionistického či kulturně historického.
Rolf Rendtorff (1925–2014) patří k předním současným znalcům Starého zákona. Byl členem několika světových organizací (např. World Union of Jewish Studies či Society of Biblical Literature) a spoluvydavatelem časopisu Kirche und Israel. Soustavně se podílel na křesťansko-židovském dialogu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Hebrejská bible a dějiny - Úvod do starozákonní literatury