Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku

Kód: 2462685

Úplný název:

Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku (Laclau Ernesto, Mouffe Chantal):

Autor a popis:

Laclau Ernesto, Karolinum, 234 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
204 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace knihy Hegemonie a socialistická strategie zpřístupní čtenářům a čtenářkám politické teorie další zásadní práci, která v minulých třiceti letech podstatně formovala toto pole. Obsahuje výklad všech zásadních pojmů, se kterými Laclau a Mouffe později pracují a rozvíjejí je. Objasňují zde aspekty toho, co nazývají sociální logikou a poskytují antiesencialistický výklad sociálna (nikoliv společnosti).
Hegemonie a socialistická strategie je situovaná do marxistických a postmarxistických diskusí své doby a rozvíjí spory a pojmy v této oblasti. Současné diskuse o levicových politických strategiích však vycházejí víc z teorií nových sociálních hnutí, globální spravedlnosti, diskusí o deliberativní a participativní demokracii než z úvah o přeměnách sociálnědemokratických stran v Evropě 19. a 20. století. Čtenářská obec pro genealogie pojmu hegemonie v takovémto pojetí je tedy v Česku a na Slovensku poměrně omezená, ale časem si může získat příznivce z oboru intelektuální historie. Čtenářská a intelektuální veřejnost potom bude asi umět ocenit, že historický vývoj levice není třeba chápat jako nevyhnutelnou cestu k zániku, ale i na základě výkladů, jako je ten v Hegemonii a socialistické strategii, pochopí levici jako hegemonizující politickou sílu přeměňující oblast politična, vztahů mezi státem, stranou a jednotlivcem vůbec.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sociální vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Sociální vědy / Hegemonie a socialistická strategie: za radikálně demokratickou politiku