Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche

Kód: 8729902

Úplný název:

Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche (Spregelburd Rafael):

Autor a popis:

Spregelburd Rafael, Transteatral, 406 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (310 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Jak název napovídá, sdružuje tento cyklus sedm divadelních her. Spregelburd připadl na nápad napsat tento cyklus v roce 1996 a nechal se v něm inspirovat deskovou malbou Sedm smrtelných hříchů od Hieronyma Bosche (1480) – a to jak formálně, tak obsahově. Cyklus byl dokončen v roce 2007. Původním záměrem autora bylo po dopsání celého cyklu uvádět každý den v týdnu jednu část Heptalogie. Divák by si tedy mohl zvolit libovolně pořadí, ve kterém cyklus uvidí, a složit si tak svůj vlastní „obraz“. Ve hrách zařazených do Heptalogie se Spregelburd zamýšlí nad konceptem hříchu (a jeho možností vůbec) v současné době, kdy se lidstvo neřídí žádným pevným náboženským, duchovním či filozofickým řádem. I proto se – nikoli hříchy – ale jakési „postmoderní deviace“ u Spregelburda jmenují Nechutenství, Extravagance, Skromnost, Panika, Hloupost, Paranoia a Tvrdohlavost. Žánrově lze Spregelburdovy hry označit za „chytré“ komedie pro spíše intelektuální publikum a zručné divadelní praktiky. Autor v nich totiž pracuje se svými znalostmi několika světových jazyků (včetně esperanta a znakové řeči), ve složitých zápletkách a násobených dějových liniích využívá svůj matematický talent, kombinační schopnosti a zkušenosti s technikou dramatu (vedl řadu dílen tvůrčího psaní v různých zemích Latinské Ameriky a ve Španělsku) a nezapře ani protřelého divadelního režiséra a zkušeného herce pohrávajícího si s divadelními konvencemi (viz krátké synopse k jednotlivým hrám zařazeným do Heptalogie).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Heptalogie Hieronyma Bosche/ Heptalógia Hieronyma Bosche