Historici mezi domovem a světem

Kód: 7395695

Úplný název:

Historici mezi domovem a světem (Pánek Jaroslav):

Autor a popis:

Pánek Jaroslav, Univerzita Pardubice, 798 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
531 Kč (718 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Rozsáhlé osmisetstránkové dílo tvoří čtyři hlavní oddíly: Těžiště prvního z nich tvoří studie, které jsem věnoval regionu svého badatelského mládí - malebnému kraji kolem Blaníku tam jsem našel a postupně prostudoval dílo několika osobností spjatých s Podblanickem a uvědomil jsem si, že v malém koutku středních Čech lze sledovat vývoj od zakladatelů historického místopisu přes klasiky české a dokonce i moravské historické vlastivědy až po ústřední osobnost českého kulturního dějepisu a mikrohistorie Josefa Petráně, a poté i po recepci jeho podnětů v současném regionálně historickém bádání.

Druhý oddíl, věnovaný českým historikům, se skládá ze dvou částí, jejichž názvy jsem volil ve shodě s titulem knihy svého dávného učitele Ivana Hlaváčka. Většině předchůdců jsem se původně věnoval v souvislosti se studiem jejich pojetí raně novověkých dějin, zatímco u současníků mi šlo o alespoň částečné vystižení vědecké a lidské osobitosti v rámci historické obce, v níž jsem se sám pohyboval.
Třetí oddíl, členěný geograficky, přináší převážně stručné charakteristiky vybraných zahraničních historiků bohemikálního zaměření, které jsem měl možnost v minulých desetiletích blíže poznat zde mohu jen vyslovit politování, že jsem dosud nestihl napsat medailóny mnoha dalších představitelů zahraniční bohemistiky, s nimiž jsem se seznámil a kteří by si byli zasloužili stejnou pozornost. Tuto mezeru částečně zaplňuje čtvrtý oddíl - rozhovory se zahraničními historiky o jejich postoji k českým dějinám.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historici mezi domovem a světem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historici mezi domovem a světem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historici mezi domovem a světem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historici mezi domovem a světem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historici mezi domovem a světem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Historici mezi domovem a světem