Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu

Kód: 2462140

Úplný název:

Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu (Šubrt Jiří):

Autor a popis:

Šubrt Jiří, Karolinum, 258 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
207 Kč (270 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha otevírá nový pohled na zkoumání vztahu lidí k dějinám a jejich představ o minulosti. Historické vědomí je zde sociologickou perspektivou prezentováno nejen jako látka pro teoretické uvažování, ale především pro empirický výzkum.
Klíčovou linií knihy je, že historické vědomí není invariantní entitou, nýbrž má samo historicky proměnlivý charakter a je odrazem obecných společensko-politických poměrů. Autoři ukazují, že součástí historického vědomí jsou i u neodborné veřejnosti určité představy o vazbách mezi minulostí, přítomností a budoucností a také o povaze a průběhu dějinného procesu i sil, které ho ovlivňují poukazují na to, jak charakter historického vědomí souvisí se zájmy a znalostmi, jimiž lidé ve vztahu k historii disponují, a analyzují rovněž vztah historického vědomí k dějinám vlastního národa a země.
Předkládané poznatky byly získány pomocí výzkumných nástrojů sociálních věd, ty byly ovšem aplikovány na z velké části novou a neprobádanou látku. V mnoha rovinách proto tým badatelů nastoluje témata a formuluje otázky, které se při úvahách o historickém vědomí dříve neobjevovaly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Historické vědomí obyvatel České republiky perspektivou sociologického výzkumu