Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám

Kód: 2043124

Úplný název:

Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám (Kovařík Jiří, Křížek Leonid): Od staroveku k branám renesance

Autor a popis:

Kovařík Jiří, Křížek Leonid,, Mladá Fronta, 336 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
287 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Ordálie, Boží soudy, gladiátorské hry, turnaje, souboje, duely - jedním slovem ritualizované násilí provází dějiny lidstva od nepaměti. Často se pod maskou souboje skrývaly vraždy a naopak, mnohé násilí bylo obhajováno na základě dobově platných kodexů chování. Písemné doklady o násilném řešení sporů nějakou více či méně přesně kodifikovanou formou máme již ze starověku a s každým stoletím jich přibývá. Duel, tato formalizovaná podoba násilného rozhodování která strana má „pravdu“, je fenoménem výrazně evropským. Až do vynálezu střelného prachu byl rozhodován chladnou zbraní, takže je s ním nevyhnutelně spjat i vývoj šermířského umění. Autoři ve svém díle koncipovaném do tří svazků popisují nejenom jednotlivé formy boje dvou jedinců či souboje známých osobností, ale všímají si také socio-historického kontextu a dobových literárních či dramatických reflexí duelů. Nestárnoucí romantika Tří mušketýrů a uměleckých děl tohoto typu je jednou z příčin, proč historie duelů a šermířského umění nepřestává zajímat jak poučenou, tak laickou veřejnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Historie evropských duelů a šermu I - Od starověku k branám