Historie radiolokační techniky v Československu

Kód: 7395693

Úplný název:

Historie radiolokační techniky v Československu (kol.):

Autor a popis:

Kol., Univerzita Pardubice, 213 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
429 Kč (580 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha se věnuje vývoji a výrobě radiolokační techniky v Československu od druhé světové války až do jeho rozpadu a dále jsou zde popsány navazující aktivity podniků v České i Slovenské republice. Autoři stručně nastiňují vývoj této techniky ve světě, detailněji popisují vznik a vývoj podniku Tesla Pardubice a jeho výzkumného pracoviště ÚVR Opočínek.
Celá kapitola je věnována stacionárním (převážně civilním) letištním radarům, které představovaly nejrozsáhlejší a komerčně nejúspěšnější kapitolu předlistopadové éry radiolokační historie v Československu. V dalších kapitolách autoři uvádějí mobilní (vojenské) radary a soupravy, které zpravidla předznamenávaly vývoj radiolokační techniky a použitých technologií. Dále je v knize popsán vývoj a produkce lodních, zejména říčních radarů, v další kapitole je věnována pozornost speciálním aktivním radiolokačním zařízením, jako meteolokátorům, dopplerovským senzorům nebo přistávacím zařízením, vyvíjeným v ÚVR.
V závěru autoři uvádějí pasivní radiolokační zařízení včetně velkých průzkumných systémů TAMARA, které získaly velkou publicitu po r. 1990.
Publikace s množstvím barevných dobových fotografií vznikla jako editovaný soubor příspěvků, vypracovaných řadou autorů, kteří se aktivně podíleli na utváření historie československé radarové techniky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie radiolokační techniky v Československu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie radiolokační techniky v Československu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie radiolokační techniky v Československu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie radiolokační techniky v Československu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie radiolokační techniky v Československu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Historie radiolokační techniky v Československu