Historie svateb od nejstarších dob po současnost

Kód: 7425143

Úplný název:

Historie svateb od nejstarších dob po současnost (Jančíková Eva): od nejstarších dob po soucasnost

Autor a popis:

Jančíková Eva, Epocha, 164 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
150 Kč (215 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Svatba čili veselka, vdavky nebo oddavky, ženitba i sňatek - takto a ještě různě jinak se označuje obřad, spojený se vstupem dvou lidí do manželského svazku. Má pradávnou tradici u všech národů a etnik a odjakživa je považován za akt společensky významný. Svatební obřad se vyvinul do samostatného kulturního fenoménu o mnoha podobách a stal se předmětem studia historiků a etnografů. PhDr. Eva Jančíková se problematikou svateb a svatebních zvyků a obyčejů zabývá již řadu let a výsledky své práce publikovala časopisecky i knižně. V knížce Historie svateb od nejstarších dob po současnost shrnuje své celoživotní poznatky a zkušenosti. Soustřeďuje se na kulturní oblast nám nejbližší, tj. slovanskou, a popisuje svatební dění v proměnách času od dob pohanských až po naši současnost. Líčí různé zvyky a magické úkony s nimi spjaté, organizaci námluv a zásnub, průběh svateb a různé obřadní funkce, hostiny a co bylo potom. A svůj výklad dovádí až do našich dnů, ba do budoucnosti, aby bylo co porovnávat a čím se inspirovat. Pro ty, kdo se chtějí vdávat a ženit, doplnila spoustu praktických rad, co dělat, aby svatba probíhala zdárně a stala se slavností, na niž budou všichni rádi vzpomínat.
Ilustrační kresby Anna Krčálová.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Historie svateb od nejstarších dob po současnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Historie svateb od nejstarších dob po současnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Historie svateb od nejstarších dob po současnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Historie svateb od nejstarších dob po současnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Historie svateb od nejstarších dob po současnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Historie svateb od nejstarších dob po současnost