Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga

Kód: 8705712

Úplný název:

Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga (Villahermosa Gilberto):

Autor a popis:

Villahermosa Gilberto, Elka Press, 260 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
285 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
 

Dávno očekávaný životopis klíčového vojáka
Napsaný s výlučným přístupem k rodinným dokumentům a obsahující i nové rozhovory s členy rodiny
Skvěle ilustrovaný dosud nepublikovanými fotografiemi
Rudolf Witzig vstoupil do historie jako hrdinský dobyvatel údajně nedobytné belgické pevnosti Eben Emael v květnu 1940. Tehdy byly poprvé ve válce použity výsadkové jednotky přistávající na kluzácích. Witzig se také zúčastnil operace Merkur, invaze na Krétu, byl tam však během bojů vážně zraněn. Když se uzdravil, byl vyslán do Tuniska, kde působil jako velitel bojové skupiny, která vypálila první výstřely této kampaně. Válka pro něj skončila v zajetí, vzdal se Spojencům 8. května 1945 – den po tom, co bylo jeho jméno zaneseno na čestnou listinu Luftwaffe.
Witzig byl jediný německý výsadkový ženista, který získal ve druhé světové válce prestižní Rytířský kříž s dubovými ratolestmi, i když mu toto vyznamenání nemohlo být předáno, protože ještě neobdržel Železné kříže I. a II. třídy. Řešení se našlo, všechna tři vyznamenání mu byla udělena najednou. Byl také jedním z devětašedesáti „lovců z oblak,“ kteří získali prestižní Německý kříž ve zlatě. Witzigovi se též dostalo neobvyklé pocty, že se stal jedním z velmi mála nižších důstojníků ze všech armád druhé světové války, Spojenců i Osy, kteří byli vybráni do oficiálních knih o dějinách mnoha ze zúčastněných zemí, včetně Spojených států, Spojeného království, Kanady a Německa.
Tento dlouho očekávaný životopis obsahuje nejúplnější a velmi bohatou zásobárnu dokumentů a nepublikovaných interview, jež byla k dispozici k rekonstrukci života Rudolfa Witziga. Její podstatná část pochází z jeho soukromé sbírky, kterou vlastní jeho syn, plukovník Jűrgen Witzig. Obsahuje fotografie z Witzigova osobního alba a jsou z ní použita také jeho vlastní slova – z hlášení, interview a dokumentů – dále rozhovory s jeho manželkou Hannou a synem Jűrgenem a také s veterány, kteří s „Orlem z Eben Emael“ sloužili.

Nahlédnout do Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga Nahlédnout do Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga