Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře

Kód: 2474752

Úplný název:

Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře (Kopper Christopher): Vzestup a pád Hitlerova nejmocnejšího bankére

Autor a popis:

Kopper Christopher, Grada, 304 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha nám přiblíží příběh muže s pověstí finančního génia, který se dal do služeb Hitlerovi a dokázal stabilizovat ekonomiku, čímž umožnil financování rozsáhlých nacistických sociálních a zbrojních projektů. Schacht zjistil, že Hitler hospodářství vůbec nerozumí a nastartoval si vlastní kariéru - mohl tak zažít přímý vzestup a na konci války ještě přímější pád. Byl ministrem hospodářství a ministrem bez portfeje Třetí říše, ale v červenci 1944 byl zatčen gestapem a až do konce války zadržován v koncentračních táborech kvůli podezření, že věděl o plánovaném atentátu na Hitlera. Po válce byl Schacht postaven před Norimberský tribunál, kde se zodpovídal ze zločinů proti míru. Svou roli při vyzbrojování Německa hájil Schacht tvrzením, že chtěl své zemi zajistit rovnoprávné postavení s ostatními evropskými státy, aniž prý tušil, že Hitler plánuje útočnou válku. Pro řadu lidí byly podobné výroky důkazem Schachtova cynismu, tribunál ovšem rozhodl, že z právního hlediska je Schacht nevinen. Po osvobozujícím verdiktu si Schacht v Německu založil vlastní bankovní dům a působil také jako poradce v řadě rozvojových zemí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Hjalmar Schacht - Vzestup a pád Hitlerova nejmocnějšího bankéře