Hlasy k podkování

Kód: 7386069

Úplný název:

Hlasy k podkování (Bratršovská Zdena, Hrdlička František): výbor z rozhlasových her

Autor a popis:

Bratršovská Zdena, Protis, 194 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
133 Kč (180 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Autorská dvojice Zdena Bratršovská a František Hrdlička není na českém literárním poli žádným nováčkem. Oba autoři zahájili svou tvůrčí dráhu jako divadelníci v experimentálním Bílém divadle z počátku sedmdesátých let, které založil František Hrdlička a jehož kmenovou členkou byla i Zdena Bratršovská. Na svém kontě mají například romány Sebranci a Báječný hotel Rezeda, novelistické triptychy Scény z mužského života a Budík pro Šípkové Růženky nebo povídkové soubory Samé milé pitvorky a Renáta nad hlavou.
Pro jejich dílo byl vždy příznačný dramatický spád, živý dialog i monolog a groteskní či meditativní polohy. To nacházíme v kondenzované podobě i v jejich rozhlasové tvorbě. Hry vznikly mezi lety 1984 a 1996 a jejich premiéry uvedlo ve slovenském jazyce bratislavské rozhlasové studio v nastudování předních slovenských herců (Ladislav Chudík, Zdena Studenková, Elo Romančík, Emil Horváth ad.). V knize jsou texty uvedeny v původní podobě, tedy v češtině.
Šestice her, zastoupených v tomto výboru, upoutá - dík své žánrové různorodosti - jistě i čtenáře, který není zvyklý číst dramatické texty. Účinnost všech textů zvyšuje jemně odstíněný humor, princip hravosti a bohatě rozvrstvený jazyk, nabitý významy. Čtenář se setká se zajímavými, hodnověrnými postavami, které ho přimějí, aby svůj vztah k okolnímu světu konfrontoval s jejich postoji, i když nejsou vždy jednoznačné.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hlasy k podkování do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hlasy k podkování.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hlasy k podkování (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hlasy k podkování bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hlasy k podkování doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Hlasy k podkování