Hledání smyslu

Kód: 2604691

Úplný název:

Hledání smyslu (Weigl Petr):

Autor a popis:

Weigl Petr, Petr Weigl, 412 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
186 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Obrazová retrospektivní monografie.
Petr Weigl (1939), filmový režisér, má na svém uměleckém kontě kromě řady baletních a operních inscenací (Praha, Bratislava, Mnichov, Berlín, Sevilla, Paříž) především 46 filmových titulů. Natočil je v časovém rozpětí let 1964 – 1998, od počátku sedmdesátých let se datuje jeho spolupráce se zahraničními producenty, která mu umožnila spolupráci i s význačnými světovými umělci
Za vrchol Weiglovy tvorby jsou považovány filmově ztvárněné opery. Svou schopností zbavit operu kulis jeviště a nahradit je autentickým prostorem, uměním převést obraz do hudby a hudbu do obrazu s účastí pohybu anebo slova se stal oceňovaným filmovým tvůrcem s osobitým a nezaměnitelným rukopisem.
V jeho hudebních vizualizacích – ať ztvárňují operu, melodrama, balet či hudbu neprogramní – se rozehrávají příběhy vypjatých emocí a trýznivých vášní v osudech bytostí poznamenaných lidskou nedokonalostí i odhodlaných k oběti nejvyšší.
Smrt je ve velkých příbězích přítomná, a ani Weigl se jí nevyhýbá. Je mu mírou života a důvodem zvažování nejvyšších hodnot lidského konání a bytí. Svou filmovou tvorbu režisér uzavřel. Avšak otázky podstaty umění, mravnosti, odpovědnosti a reflexe „dokonalosti“ jako hodnoty absolutní, pro něj zůstaly živé proto je vtělil do slov. A tato kniha je jejich rekapitulací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hledání smyslu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hledání smyslu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hledání smyslu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hledání smyslu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hledání smyslu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Hledání smyslu