Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside

Kód: 8706081

Úplný název:

Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside (Hachenburg Hanuš):

Autor a popis:

Hachenburg Hanuš, Baobab, 142 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Dvoujazyčné vydání básní Hanuše Hachenburga, které vznikaly v terezínském ghettu v letech 1942–1944 pro tajně vydávaný časopis Vedem. Knihu doplňují texty dokreslující historickou situaci vzniku dětské skupiny okolo časopisu Vedem (historika Tomana Broda a pamětníka Jiřího Brady), životní osudy Hanuše H. (příspěvek M.R. Křížkové) a titul uvozuje předmluva Madeleine Albrightové.

Hanuš Hachenburg (nar. 1929) vyrůstal v židovském sirotčinci na Vinohradech. Ve třinácti letech byl pro svůj židovský původ deportován do Terezína, kde více než rok žil na Domově 1., podílel se na činnosti chlapecké samosprávy a stal se častým přispěvatelem časopisu Vedem, především autorskými básněmi. V prosinci 1943 byl deportován dále do Osvětimi, kde prožil ještě několik měsíců v tzv. rodinném táboře Birkenau. Zahynul pravděpodobně v plynové komoře v červenci 1944 ve věku nedožitých patnácti let.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Hned vedle bílá barva mráčků/The White Color of the Clouds Right Alongside