Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska

Kód: 8634943

Úplný název:

Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska (kol.): Gutenbergova cítanka soucasné prózy z nizozemska

Autor a popis:

LABYRINT, 230 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Antologie přináší reprezentativní výběr z prozaické tvorby jedenácti současných nizozemsky píšících autorů - z nichž někteří jsou prostřednictvím překladů už českému čtenáři známí (Arnon Grunberg, Tommy Wieringa, Hafid Bouazza, Robert Vuijsje), jiní na své objevení v českém kontextu teprve čekají (Abdelkader Benali, Khalid Boudou, Stephan Enter, Esther Gerritsenová, Ronald Giphart, Said El Haji, Franka Treurová). Jak je z výčtu jmen autorů patrné, tato literatura věrně reflektuje pestrou kulturní a sociální realitu současného Nizozemska, kde se potkávají a prolínají vlivy multikulturalismu s mentalitou blahobytem unavené generace mladých Nizozemců. Každá ukázka v nizozemském originále je zrcadlově doplněna českým překladem a autorským medailonem a kompletní bibliografií českých překladů z nizozemštiny za období 1990-2010. Kniha je určena jak studentům a zájemcům o nizozemský jazyk, tak těm, kdo vyhledávají kvalitní současnou beletrii.
Osmý svazek edice „Gutenbergových čítanek“ ze světových literatur vychází ve spolupráci s kulturním časopisem Labyrint revue.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Holandská čítanka - Gutenbergova čítanka současné prózy z Nizozemska