Hovory k sobě

Kód: 8641063

Úplný název:

Hovory k sobě (Antoninus Marcus Aurelius):

Autor a popis:

Antoninus Marcus Aurelius, Arista, 196 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Marcus Aurelius (121-180) je neobvyklým zjevem ve starověkém písemnictví. Proslul jako římský císař (161-180) a zároveň filozof. Vládl ve velmi neklidné, krizové době, plné válečných konfliktů s barbarskými kmeny, jež útočily na římskou moc. Při výpravě na sever proti Markomanům se r. 179 dostal až na území dnešního Slovenska do oblasti Trenčína. Byl velmi vzdělán a literárně činný. Jeho filozofickou orientaci významně ovlivnilo studium děl stoika Epiktéta.

Dochovala se od něj mj. latinsky psaná korespondence, ale největšího ohlasu dosáhl soubor jeho řecky psaných krátkých filozofických úvah a poznámek, jež si pořizoval během válečných výprav. Byly nazvány Ta eis heauton (?? ??? ??????), česky Hovory k sobě. V nich osobitým způsobem shrnul své myšlenky o lidském údělu a smyslu existence, s maximálním důrazem na etické otázky. Zdůrazňuje v nich pomíjivost lidského bytí, neustálou změnu, vznik a zánik, a odvolává se na princip přirozenosti, na předurčenost všech živých bytostí a jejich rovnost.

Hovory k sobě patří k nejúspěšnějším titulům Antické knihovny, v klasickém překladu Rudolfa Kuthana zde vycházejí již potřetí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hovory k sobě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hovory k sobě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hovory k sobě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hovory k sobě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hovory k sobě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika