How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture

Kód: 2463090

Úplný název:

How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture (Chejnová Pavla):

Autor a popis:

Chejnová Pavla, Karolinum, 126 stran, jazyk - angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
196 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace se věnuje zdvořilostním strategiím, které volí čeští univerzitní studenti při kontaktu s fakultou. Kniha se věnuje i zdvořilosti v České republice, např. diglosii (kontextům, v nichž je užívána spisovná či obecná čeština), jmennému a zájmennému oslovování v české společnosti a české akademické sféře, formulování žádostí v češtině v kontrastu k angličtině a dalším jazykům. Kniha zahrnuje dvě studie týkající se studentských žádostí adresovaných fakultě, první se věnuje e-mailům obsahujícím žádost o informaci, druhá analyzuje dotazy zveřejněné na studentském informačním webovém fóru. Pozornost je věnována oslovování, úvodním a závěrečným formulím, míře přímosti vyjádření a gramatickým, lexikálním i dalším modifikačním prostředkům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / How to ask a professor: Politeness in Czech academic culture