Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II.

Kód: 9042695

Úplný název:

Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. (Střížovská Eva):

Autor a popis:

Střížovská Eva, Mezinárodní český klub, 184 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
148 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Dvojjazyčná anglicko-česká knížka provází čtenáře jedním z nejsvébytnějších států USA a to prostřednictvím obyvatel, kteří mají český původ.

Oni si spíš říkají „Moravci“ podle toho, odkud většinou začali přicházet. A to hned brzy po největší krvavé válce na Americkém kontinentu, tedy po roce 1866, někteří dokonce i dříve. Autorka se potkává s mnoha jejich potomky, kteří se většinou hrdě ke svému původu hlásí. A také k tomu, že se dokázali v cizím a zcela odlišném prostředí od rodné Moravy doslova poprat s těžkými podmínkami přežití (nezvyklá vedra, jiná půda, jiná zvířena a nutnost lovu, často těžkost zajištění vody i bezpečnosti rodiny atd.) A přesto se velmi dobře s těmito podmínkami vyrovnali a dobře se uplatnili v tamější společnosti tzv. „Amerikánů“. Mnoho z kdysi příchozích chudých sedláků-.farmářů je dnes význačnými profesory na univerzitách, lékaři apod.

Američané s českým (moravským) původem zaujímají téměř celou třetinu obyvatel obrovského státu Texas a čeština je třetím zdejším jazykem po angličtině a španělštině. České „kolache“, klobasy, pivo a hlavně tzv. Polka Fest, kdy se každou sobotu tančí a zpívá v mnoha texaských městečkách za doprovodu českých kapel – to je fenomén, který milují nejen lidé českého původu, ale i velká většina Američanů. Knížka plná reportáží, rozhovorů a zajímavosti je čtivá, ale může sloužit i pro zájemce o angličtinu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II.