Hrozí nám globální oteplování?

Kód: 7260259

Úplný název:

Hrozí nám globální oteplování? (Craven Greg): Pruvodce inteligentního laika džunglí verejné debaty

Autor a popis:

Craven Greg, Prostor, 252 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha se zabývá jedním z nejožehavějších problémů současnosti, který může mít dalekosáhlé následky pro budoucnost Země: změnou klimatu způsobenou lidskou činností. Nabízí jednoduché metody, jež čtenáři pomohou zorientovat se ve spleti protichůdných tvrzení přicházejících z médií. Dává praktický návod, jak i bez odborných znalostí porozumět klimatologickým, ekonomickým a bezpečnostním tématům nynější vědecké i veřejné diskuse. Autor je středoškolský učitel, má proto nejlepší předpoklady podat složité téma přístupnou a zábavnou formou. Vede čtenáře k formování vlastního postoje k věci, nezastírá však své stanovisko, ke kterému se dopracoval pečlivým studiem dostupných informací.
Jestli jste na tom jako většina lidí, máte už tahanic okolo globálního oteplování plné zuby. Zdá se, že je jednodušší nechat obě strany, ať si to vyříkají, a počkat, až se vše vyjasní. Ale co když nemáme dost času na to, abychom zjistili, kdo má pravdu?
V knize Hrozí nám globální oteplování? nám Greg Craven předkládá nástroje, které nám pomůžou, aniž bychom se museli předem rozhodnout, která strana má pravdu. Nezaměřuje se na to, co si myslet o globálním oteplování, ale jak o něm přemýšlet, abychom došli k vlastnímu závěru a nemuseli jen poslouchat, co tvrdí ostatní.
Pravda je, že ať věříme čemukoli, můžeme se mýlit. Takže jaký omyl byste riskovali raději: potenciální poškození ekonomiky podle skeptiků, anebo otřesy, kterými nás straší aktivisté? Které riziko je přijatelnější: riziko jednání, anebo nečinnosti? Rozhodnutí je na vás a tato kniha vám pomůže k němu dospět.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hrozí nám globální oteplování? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hrozí nám globální oteplování?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hrozí nám globální oteplování? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hrozí nám globální oteplování? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hrozí nám globální oteplování? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Hrozí nám globální oteplování?