Hugo Haas a jeho (americké) filmy

Kód: 8729228

Úplný název:

Hugo Haas a jeho (americké) filmy (Hain Milan):

Autor a popis:

Hain Milan, Casablanca, 376 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie „Hugo Haas a jeho (americké) filmy“ vychází z disertační práce Milana Haina, absolventa filmové vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jeho práce těží z pečlivého studia dosud neprobádaných pramenů z amerických a evropských archivů.

Kniha tak odhaluje neznámé kapitoly ze života Huga Haase, který je v českém prostředí znám především jako výrazný komediální herec. Díky autorovi se dozvídáme, že se při svém dlouhém americkém exilu (20 let) dokázal prosadit nejen coby divadelní herec na Broadwayi a v Los Angeles v komediálních, ale i dramatických rolích, ale zejména coby filmový herec a později producent a režisér (celkem zde natočil 14 snímků). Pro lepší pochopení tehdejších produkčních možností v americkém filmovém průmyslu předkládá autor cenné informace o praxi a podmínkách filmové produkce. Představuje Haasův „autorský“ produkční styl – Haas byl producent, scenárista, režisér a často i představitel hlavní role, nesl hlavní finanční břemeno každého filmového projektu. V hlavní části své práce Hain představuje jednotlivé snímky z Haasovy produkční a režijní dílny – synopse, scénář, produkční historii a dobové přijetí v tisku. Ve svém bádání autor čerpá z široké řady zdrojů – kromě samotných filmů, jejich scénářů, poskytuje informace z materiálů produkčních a distribučních společností, úřední korespondence, Haasových osobních dopisů, dále tlumočí recenze z dobového amerického tisku a svědectví Haasových spolupracovníků (v písemné formě či na základě osobních interview). Kniha je opatřena také bohatým obrazovým materiálem, který se podařilo autorovi získat z amerických archivů (fotky z natáčení, dobové plakáty apod.)

Kniha tak představuje kvalitní filmově historickou studii založenou na pečlivé heuristické práci, čerpající z mnoha dosud nezpřístupněných zdrojů. Jedná se tak o knihu, která vnáší nové informace a vhledy souvísející nejen z českou, ale i světovou kinematografií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hugo Haas a jeho (americké) filmy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hugo Haas a jeho (americké) filmy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hugo Haas a jeho (americké) filmy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hugo Haas a jeho (americké) filmy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hugo Haas a jeho (americké) filmy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Hugo Haas a jeho (americké) filmy