Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi

Kód: 7345319

Úplný název:

Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi (Škrha Jan): Od patofyziologie ke klinické praxi

Autor a popis:

Škrha Jan, MAXDORF, 495 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
346 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie je zaměřená na teoretické a praktické informace o současném pohledu na hypoglykemické stavy. V první části jsou uvedena základní fakta o B-buňce, syntéze, sekreci a působení inzulinu za fyziologických podmínek, dále pak změny, které hypoglykemie vyvolává. Hlavní část knihy je zaměřena na diagnostiku a terapii hypoglykemických stavů. Široká problematika přesahuje rámec diabetologie, i když při diabetu jsou hypoglykemie nejčastější a v současné době jsou středem pozornosti. Diagnostická rozvaha lékaře se má opírat o patogenetický i klinický přístup. Lékař si tak může osvojit algoritmus při vyšetřování zejména v oblasti nediabetických hypoglykemií. V části věnované diabetu jsou uvedeny nejen současné cíle léčby, ale zároveň je zdůrazněn požadavek na individualizovaný přístup k terapii inzulinem i dalšími antidiabetiky. Čtenář tak získává zcela aktuální poznatky v oblasti, kde správná diagnostika, příčiny a léčba mají zásadní význam pro pacienta a perspektivu vývoje jeho dalšího zdravotního stavu. Autor využívá letitých zkušeností s diagnostikou a léčbou těchto stavů a předává je lékařům pro potřeby jejich klinické praxe.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Hypoglykemie - Od patofyziologie ke klinické praxi