Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis

Kód: 7345241

Úplný název:

Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis (Hána Václav):

Autor a popis:

Hána Václav, MAXDORF, 104 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
136 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Snížená nebo zvýšená sekrece hormonů hypofýzy zasahuje do celé řady metabolických dějů v organismu a její kompletní výpadek je neslučitelný se životem. Onemocnění hypotalamu a hypofýzy představují závažná onemocnění, ale v převážné většině případů se jedná o nezhoubná a léčitelná onemocnění. Následkem onemocnění této vitálně důležité oblasti organismu bývá často porucha sekrece hypofyzárních hormonů. Správně vedená léčba základního onemocnění a optimálně nastavená substituční léčba umožňuje ve většině případů pacienty vrátit do plnohodnotného života. Moderní endokrinologie má k dispozici substituční léčbu všemi potřebnými hormony hypofýzy. Kdy pomyslet na nedostatek hypofyzárních hormonů, jak ho diagnostikovat, jak správně nastavit substituční léčbu a poukázat na interakce mezi hormony si klade za cíl tato knížka. Cílem je též upozornit na novější preparáty v substituční léčbě. Péče o pacienty s postižením hypotalamo-hypofyzární jednotky vyžaduje interdisciplinární spolupráci.
Publikace je určena zejména endokrinologům a internistům, případně neurologům, oftalmologům, neurochirurgům nebo radioterapeutům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Hypopituitarismus a diabetes insipidus centralis