Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie

Kód: 7325209

Úplný název:

Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie (Beránek Ondřej):

Autor a popis:

Beránek Ondřej, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 224 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
56 Kč (75 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Souhrn dnešních znalostí o vývoji islámu nestojí ani zdaleka na takové úrovni, abychom mohli s klidem v duši přehlížet klíčové práce dřívějších generací. Tím méně, jedná-li se o práce zakladatele vědecké islamologie, maďarského žida Ignáce Goldzihera (1850–1921). Vědecká Evropa mu už za jeho života ležela u nohou – mohl se stát profesorem v Cambridgi, Oxfordu či Paříži. Muslimští učenci z celého Blízkého východu se k němu obraceli o radu. Goldziher se přesto rozhodl zůastat a vědecky živořit v Budapešti, a to i navzdory vzmáhajícímu se antisemitismu. Kniha arabisty a islamologa Ondřeje Beránka přináší informace z Goldziherova nevšedního života zpracované na základě jeho deníků, korespondence a vzpomínek jeho studentů a kolegů a obsahuje také pojednání o jeho vědecké tvorbě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie