Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec

Kód: 7485099

Úplný název:

Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec (Doubek Oldřich, Jindra Miroslav): Velký príbeh o létání a dosud neznámé poválecné historii letectví ve svetle archivu StB

Autor a popis:

Doubek Oldřich, Jindra Miroslav, Barrister & Principal, 400 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

V osobním vyprávění pilota Oldřicha Doubka se jedinečným způsobem odráží historie československého letectví v období let 1925 až 1950. V době, kdy se létání považovalo za druh „šílenství“, patřil mezi „Ikary“, kteří se ve vojenském letectvu rozhodli věrně sloužit nové Československé republice.
Působil u stíhacích i bombardovacích letek a jako jeden z mála pilotoval i čs. hydroplány v Boce Kotorské.
Své letecké zkušenosti pak uplatnil ve firmě Baťa, kde létání za mlhy a nepříznivého počasí, bez přístrojů i rádia bylo každodenním riskem i ziskem firemních pilotů. V roce 1935 se mu splnil sen, když se stal teprve jedenáctým pilotem Československých státních aerolinií a na své konto si připsal moderní typy letadel včetně Savoie Marchetti 73.
V letech nacistické okupace byl za odbojovou činnost několik měsíců vězněn. Aktivně se zapojil do poválečné obnovy Aerolinií. V roce 1947 vystupoval jako mluvčí stávky létajícího personálu, která svým rozsahem a důsledky neměla v historii civilního letectví v Evropě obdoby.
V roce 1950 byl mezi desítkami těch, které komunistický režim ze dne na den zbavil možnosti létat a kvalifikovaným zaměstnancům nabídl alternativu dělnických profesí a občanské šikany.
„Ikarové“ se zlomenými křídly nemohli dlouhá léta o svém osudu nahlas promluvit.
Toto je příběh jednoho z nich.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Ikarové bez legend a bájí - Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letec