Ilustrado

Kód: 7217915

Úplný název:

Ilustrado (Syjuco Miguel):

Autor a popis:

Syjuco Miguel, JOTA, 400 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
63 Kč (88 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jednoho dne je z řeky Hudson vytaženo potlučené tělo Crispina Salvadora, kontroverzní celebrity filipínské literatury. Zároveň se ztratil i jediný rukopis jeho poslední knihy, která měla odkrýt korupci filipínských vládnoucích rodin.

Salvadorův student Miguel se pouští po stopách svého učitele, vrací se domů, do země vystavené bezohlednosti a zuřivému drancování. Při svém pátrání se vrhá do studia Salvadorova literárního díla - jeho poezie, povídek, rozhovorů, románů i pamětí, aby mu pomohly odhalit smrt svého učitele. V knize tak postupně splývají hranice mezi životem a uměním, mezi mladým literárním učněm a jeho učitelem.

Román se dočkal bouřlivých ohlasů, vzbudil značný rozruch i na internetu a o fiktivním protagonistovi najdeme příspěvky například na Wikipedii. V roce 2008 získal literární cenu Dona Carlose Palancy za anglicky psaný román a v tomtéž roce i Man Asian Literary Prize, udělovanou každoročně za nejlepší román asijského autora psaný anglicky či přeložený do angličtiny.

Roku 2010 obdržela kniha ocenění Federací québeckých spisovatelů Paragraphe Hugh MacLennan Prize a také postoupila do finále Grand Prix du livre de Montréal, kam se dostala v historii této ceny jako jedna z mála anglicky psaných knížek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ilustrado do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ilustrado.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ilustrado (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ilustrado bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ilustrado doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé