Indie - Cesta do budoucnosti

Kód: 8710536

Úplný název:

Indie - Cesta do budoucnosti (Tully Mark):

Autor a popis:

Tully Mark, Beletris, 320 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Málokdo dokáže o Indii vyprávět tak jako Mark Tully, který pochází z Kalkaty, vystudoval v Cambridgi, aby se pak v půli 60. let vrátil do Indie, kde se stal zpravodajem a později šéfem indické BBC. Kniha Indie, cesta do budoucnosti je strhující expedicí po druhé nejlidnatější zemi světa, která má ambici stát se v příštích dekádách největší světovou ekonomikou.
Díky autorovu vynikajícímu pozorovacímu i vypravěčskému talentu mají jeho slova o Indii často platnost nejen pro největší demokracii světa, ale i pro Středoevropany. Témata jednotlivých kapitol volí Tully promyšleně tak, aby pak mohl jakoby náhodou zavadit o problematiku často mnohem hlubší a obecnější. Kupříkladu kapitola „Kasty vzhůru nohama“ tak zkoumá kromě postavení dřívějších nedotknutelných i zákulisí voleb a politikaření namísto politiky. Zajímavé jsou i paralely se společenskými změnami od ekonomických liberálních reforem, které v Indii začaly v roce 1991.
V první kapitole se vypravíme i za maoistickými guerillami, které operují asi na pětině indického subkontinentu. Už na jejím příkladu je skvěle patrná autorova chápající žurnalistická technika: hovoří jak s partyzány, tak s generály policie, kteří mají vést s guerillami válku - nestaví se však na stranu těch ani oněch, ale na stranu řadových občanů.
Jako protřelý žurnalista dokázal Sir Mark Tully nejen sjezdit celý subkontinent i okolí, ale také přitom navštívit a vyzpovídat leckoho od politických hvězd přes kapitány průmyslu až po tamilského národního buditele. Putování s takovým průvodcem je opravdu mimořádným zážitkem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Indie - Cesta do budoucnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Indie - Cesta do budoucnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Indie - Cesta do budoucnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Indie - Cesta do budoucnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Indie - Cesta do budoucnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Indie - Cesta do budoucnosti