Industriální krajina a její přirozená obnova

Kód: 8768310

Úplný název:

Industriální krajina a její přirozená obnova (Cílek Václav, Gremlica Tomáš, Lepšová Anna, Volf Ondřej, Vrabec Vladimír, Zavadil Vít):

Autor a popis:

Cílek Václav, NOVELA BOHEMICA, 110 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
125 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
 

Po dobu pěti let zpracovával široký tým přírodovědců inventarizační výzkum flóry a fauny v téměř stovce vybraných lokalit rozptýlených na větší části celé České republiky. Šlo o lomy v různých horninách, výsypky, pískovny, odvaly a odkaliště. Podobně velký projekt pravděpodobně nemá ve světě obdobu. Ukázalo se, co mnoho přírodovědců tušilo již předem - tato původem industriální stanoviště se často stala nejbohatšími místy naší přírody a zasluhují si nějaký zvláštní druh ochrany, anebo alespoň samovolnou či jen mírně usměrňovanou přírodní rekultivaci, která je většinou kvalitnější a levnější než v současnosti prováděné rekultivace. Publikace je určena pro orgány státní správy a místní úřady, firmy zabývající se těžbou a rekultivací, ale také pro nevládní organizace i soukromé osoby, které formou soukromých chráněných území usilují o zachování hodnotné krajiny a vytváření lokálních biocenter.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Industriální krajina a její přirozená obnova do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Industriální krajina a její přirozená obnova.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Industriální krajina a její přirozená obnova (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Industriální krajina a její přirozená obnova bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Industriální krajina a její přirozená obnova doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Industriální krajina a její přirozená obnova