Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna

Kód: 8642907

Úplný název:

Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna (Müller Karel):

Autor a popis:

Kol., SLON, 226 stran, jazyk - čeština, 2002

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha shrnuje autorovy poznatky z oblasti sociálních studií vědy a techniky, jakož i výsledky mezinárodních srovnávacích výzkumů moderních institucí, včetně institucí vědy a techniky, v zemích východní, střední a západní Evropy. Autor sleduje vývoj poznatků o vědě a technice za několik posledních desetiletí zejména v historických disciplínách, ekonomii a sociologii, objasňuje cesty vzájemného sbližování jejich poznávacího aparátu a interpretací dané problematiky a navrhuje teoretické koncepce, které lze využít při výzkumu industriálních institucí. Poukazuje také na souvislosti mezi rozvojem těchto mezioborových výzkumů a úsilím o politické ovlivňování institucí vědy a techniky – charakterizuje vývoj forem politických přístupů k řízení vědy a techniky v moderních společnostech. Předkládané teoretické i metodologické poznatky jsou uplatněny v závěrečné kapitole, která využívá výsledky mezinárodních srovnávacích výzkumů a analyzuje problémy transformace industriálních prostředí a institucí v postsocialistických zemích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Industriální zdroje, ekonomický růst a sociální změna