Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga

Kód: 7492140

Úplný název:

Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga (Anděl Petr, Škrovina Matěj, Ducháč Vítězslav, Klos Karel):

Autor a popis:

Anděl Petr, Galén, 140 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
307 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Ke zdravotním problémům stárnoucí populace pravidelně patří i inkontinence a sexuální dysfunkce, přestože jsou v současnosti diagnostikovány a léčeny jen ojediněle.

Inkontinence stolice je příčinou zdravotních, hygienických, psychosociálních a ekonomických problémů, sužujících jak postižené osoby, tak osoby blízké a pečující. Více než polovina osob, ošetřovaných v pečovatelských a sociálně-zdravotních institucích, trpí inkontinencí moči nebo stolice, popř. jejich kombinací. Přes vysokou prevalenci těchto onemocnění je diagnostika, léčba, prevence a komplexní péče o osoby postižené inkontinencí stolice na pokraji zájmu veřejnosti i odborníků, přestože jde o problém interdisciplinární, spadající do kompetence chirurgů, neurologů, psychiatrů a psychologů a v neposlední řadě též gastroenterologů.
Předkládaná monografie nabízí úvodem základní údaje z anatomie a fyziologie, podrobněji se pak věnuje obstipaci, inkontinenci a prolapsu rekta. V dalších kapitolách poskytuje přehledně utříděné informace o etiologii, patogenezi, symptomatologii a diagnostice, podrobněji pak představuje jednotlivé terapeutické metody. Autoři v úvodu upozorňují, že jedině otevřená odborná diskuse a odpovídající výzkum mohou vést k integrovanému, mezioborovému medicínskému přístupu k seniorům, který zlepší kvalitu jejich života. Prvním krokem v tomto směru může být právě tato kniha, kterou autoři koncipovali s vědomím naznačené složitosti této tematiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Inkontinence stolice a obstipace pohledem chirurga