Internetové volby

Kód: 7419168

Úplný název:

Internetové volby (Brunclík Miloš, Novák Miroslav, kol.): Budoucnost, nebo slepá ulicka demokracie?

Autor a popis:

Brunclík Miloš, SLON, 290 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
241 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní práce týmu odborníků z oblasti politologie, ústavního práva či statistiky je přinejmenším v českém prostředí jedinečnou komplexní publikací o nové oblasti odborného výzkumu – internetových volbách.
Internetové volby se v knize analyzují v nejrůznějších souvislostech: v kontextu tzv. digitální propasti, z hlediska očekávaných výhod (např. zvýšení dostupnosti voleb pro voliče v zahraničí) a rizik (např. bezpečnostní otázky či problém kupčení s hlasy). Zkoumají se rovněž dopady internetových voleb na volební účast, konformitu s ústavními zásadami volebního práva, politické strany a jejich zisky apod.

Tyto politologické, ústavněprávní či sociologické perspektivy vytvářejí plastický obraz vzniku, rozvoje a stávající podoby internetových voleb v Estonsku, Švýcarsku, USA, Kanadě, Austrálii, Norsku a Nizozemsku. Významná část publikace se věnuje i myšlenkám internetových voleb v České republice, které jsou rozebírány z hlediska demografických trendů, technického vybavení domácností, počítačové gramotností voličů, jejich ochoty hlasovat v budoucnosti pomocí internetu, postojů politických stran k internetovým volbám, ústavněprávní roviny internetových voleb, nákladů na jejich zavedení do praxe a dalších ukazatelů. V závěru knihy autoři poukazují nejen na nesporné výhody internetových voleb a jejich úspěchy v některých zemích, ale současně neopomíjejí upozornit na závažná rizika internetového hlasování a také na neúspěšné projekty internetových hlasování v zahraničí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Internetové volby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Internetové volby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Internetové volby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Internetové volby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Internetové volby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura