Interpretace ruské revoluce 1917

Kód: 7325150

Úplný název:

Interpretace ruské revoluce 1917 (Hanuš Jiří):

Autor a popis:

Hanuš Jiří, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 184 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
147 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sborník příspěvků z konference věnované revoluci ruské, která se konala na podzim v roce 2007 na půdě Filozofické fakulty MU v Brně a již zorganizovalo Výzkumné středisko pro dějiny střední Evropy, Historický ústav AV ČR, v.v.i. a Centrum pro studium demokracie a kultury.
Ruská revoluce v roce 1917 představuje přelom evropských i světových dějin 20. století, jenž změnil politickou, hospodářskou i kulturní situaci v mnoha zemích. Rovněž představuje mezník, který ovlivnil značným způsobem i historiografii a vůbec přemýšlení o dějinách. Před čtenářem vyvstává celá řada významných témat – od Masarykova pohledu na Rusko a jeho vývoj v moderní době přes problematiku ruských Čechů, pohled na revoluci v dílech ruských emigrantů a dalších zahraničních i českých badatelů až po současné vědecké interpretace. Součástí korpusu jsou i dva politologické rozbory, které se pokoušejí začlenit ruskou revoluci do kontextu nedemokratických režimů i do souvislostí výuky. Znalce potěší i erudované příspěvky věnované ruské i mimoruské kinematografii. Pohled ze zahraničí (Polsko, Slovensko) vhodně doplňuje české texty.
Editoři jsou přesvědčeni o tom, že publikace bude inspirativním uvedením do potřebné odborné diskuse o ruských dějinách minulého století a o důsledcích těchto dějin ve střední Evropě i jinde ve světě.
Autoři:
Stanislav Balík, Jaromír Blažejovský, Jan Dvořák, Maciej Górny, Jiří Hanuš, Ľubica Harbuľová, Jan Holzer, Martin Kučera, Josef Šaur, Kamil Štěpánek, Jaroslav Vaculík, Václav Veber, Radomír Vlček, Zbyněk Vydra.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Interpretace ruské revoluce 1917 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Interpretace ruské revoluce 1917.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Interpretace ruské revoluce 1917 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Interpretace ruské revoluce 1917 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Interpretace ruské revoluce 1917 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dějiny jednotlivých států

 
Knihkupectví / Historie / Dějiny jednotlivých států / Interpretace ruské revoluce 1917