Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu

Kód: 9051322

Úplný název:

Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu (Doleček Rajko): Ve stínu Balkánu

Autor a popis:

Doleček Rajko, Dědictví národů, 340 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
234 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Narozen roku 1925 v Praze. Od roku 1926 žil s rodiči v Bělehradě, kde jeho otec v Jugoslávii zastupoval československý koncern ČKD. Otec byl Čech a matka Srbka z Bosny. Obecnou školu, gymnázium a dva semestry lékařské fakulty absolvoval v Bělehradě. Roku 1950 promoval na Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze.

Celý profesní život strávil v Ostravě, nejprve jako lékař internista-endokrinolog na KÚNZ v místní nemocnici, posléze na Fakultní nemocnici Ostrava. Od roku 1970 je nositelem titulu DrSc., od roku 1993 profesor.

Zabývá se hlavně klinickou endokrinologii a obezitou, endokrinologii popálenin a polytraumat. V 70. a 80. letech proslul jako autor a moderátor popularizačních zdravotnických televizních seriálů, např. Nebezpečný svět kalorií, Tajemný svět hormonů, Nemoci civilizace; některé vyšly i knižně. Napsal beletristické knihy Na cestách, Dopisy z Pontu, Požehnání nahého světce, během válečných událostí v Jugoslávii pak Žaluji, Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů, Necenzurované obrazy z dějin Kosova, Hovory s generálem Mladićem (česky i srbsky), a další. Pro děti napsal ilustrovanou knihu, jako omluvu pokusným zvířátkům Příběhy strakatého Billa.

Doma i v zahraničí publikoval 215 odborných prací, z toho 11 monografi í (dvě v USA v roce 1969 a 1990). Přednášel na mnoha univerzitách, kongresech a konferencích po celém světě. Dosud pracuje (2014), tč. na snížený úvazek.

Je nositelem nejvyššího vyznamenání Srbské pravoslavné církve, řádu sv. Sávy 1. stupně, vlastní vysoký řád Njegoše Republiky srbské v Bosně a Hercegovině, je nositelem významné Vukovy ceny a Zlaté medaile Srbska za zásluhy.

Je členem Českého svazu bojovníků za svobodu (účast v zahraničním odboji v Srbsku).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu