Italská kuchyně

Kód: 8768510

Úplný název:

Italská kuchyně (Lucque Riccardo):

Autor a popis:

Lucque Riccardo, Imagination of people, 176 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
114 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Riccardo Lucque je typickým Italem s jižanským temperamentem a všichni o něm říkají, že vaří jako pánbůh, co chodí po zemi. Opravdový sympaťák mluví měkkou angličtinou, rozumí česky a sem tam naším jazykem také prohodí pár slůvek. Česko má dnes stejně rád jako rodnou Itálii - a jak by ne? Řekne upřímně, že na Česku jsou nejkrásnější jeho ženy, a vůbec nejkrásnější je pro něj manželka. Moravanka Irma. Jeho dosavadní kariéra je velmi pozoruhodná. V podstatě se dá říci, že kde působil, tam restaurace získala vysoce prestižní ocenění "Michelinskou hvězdu" - ať už to bylo v Itálii nebo v Londýně. V New Yorku přijal na pouhé tři měsíce angažmá šéfkuchaře ve známé restauraci Il Bucco, v té době byla americkou obdobou Michelina, a průvodcem Zagat Guide vyhlášena nejlepší restaurací roku 2001.
Riccardo je skvělým kuchařem evropského renomé, a přitom velmi milým a skromným člověkem. S velkou láskou vaří po celém světě dvě desetiletí. A v čem tkví prapůvod jeho umění?
"V Itálii jsme zvyklí setkávat se všichni u jednoho velkého stolu. Otec vždy striktně dodržoval pravidlo, že dokud u stolu nebyli všichni, tak jsme nesměli začít jíst. Tradice stolování s rodinou byla tedy pro mě dosti zásadní," svěří se. "Mám dva bratry, a protože oba moji rodiče pracovali, já jsem byl ten, kdo se vždy staral o přípravu jídla pro ostatní. Můj zájem o kuchyni a vaření byl opravdu velký a již odmalička jsem se díval mamince pod ruce, jak vaří. Jsem gurmán a mám rád dobré věci."
Ostatně maminka je zřejmě jeho velkým vzorem, protože říká, že dobré jídlo musí v restauraci chutnat, jako kdyby se uvařilo doma. I proto je kuchařské umění Riccarda Lucqueho včetně receptů tak srozumitelné, chutné a oblíbené.
Riccardo je také dobrým obchodníkem, v Česku má tři restaurace (Aromi, La Finestra v Praze, Il Mercato v Brně) a obchody s pravými italskými surovinami.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Italská kuchyně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Italská kuchyně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Italská kuchyně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Italská kuchyně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Italská kuchyně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Kuchařky

 
Knihkupectví / Kuchařky / Italská kuchyně