Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy

Kód: 7217733

Úplný název:

Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy (Vítovcová Ludmila): Další dukaz o neznicitelnosti ženy

Autor a popis:

Vítovcová Ludmila, JOTA, 376 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
219 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Strávila jsem v 80. letech tři roky v rovníkové Africe na pobřeží Indického oceánu. Manžel byl členem veterinárního týmu FAO. Žili jsme v hlavním městě Somálska v Mogadišu, starali se o dvě dcerky předškolního věku. Prala jsem, vařila, pekla chleba, nosila vodu, bojovala s havětí a žila jako ve středověku. Dům byl prostorný, ale žít se dalo jen na terase (pokud ji neobsadily opice), procházka v rozpáleném písku nepřipadala v úvahu (v noci teplota klesla na 35°) a v jediném volném dnu v týdnu (pátek) se většinou oceán vzdouval v přílivu, nebo houfně hynuly žirafy. To jsem pak seděla na terase obalená potničkami a marně přemýšlela, co jsem si od pobytu v tropech slibovala.
Vysocí a šlachovití Somálci obdivovali mého statného manžela sportovce a nemohli pochopit, co jej ke mně poutá. Zjišťovali, zda nejsem nemocná, když máme jen dvě děti, a s patřičnou gestikulací mu radili, ať mě vymění, že tak malá a hubená nemá pro něho cenu.
Když dnes vídám ve zprávách záběry ze Somálska, jímá mě hrůza. I v současnosti je tato těžce zkoušená oblast nedostupná a nebezpečná. Přesto jsem šťastná, že jsme ji měli možnost poznat. Čas neubral zážitkům sílu ani vůni, stačí jen zavřít oči a jsem zase zpátky…
První vydání vzpomínek Ludmily Vítovcové z roku 1986 bylo beznadějně rozebráno. Na četné žádosti čtenářů a pro svou nadčasovost vychází kniha nyní podruhé v Nakladatelství JOTA, opět s vynikajícími ilustracemi Jaroslava Kerlese.

Nahlédnout do Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy Nahlédnout do Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Já a tropy - Další důkaz o nezničitelnosti ženy