Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách

Kód: 8642940

Úplný název:

Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách (Šanderová Jadwiga):

Autor a popis:

Šanderová Jadwiga, Slon, 210 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
181 Kč (255 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je určena studentům společenských věd. V první části zde ti, kdo se dosud nesetkali s náročnějším odborným textem, naleznou několik rad, jak jej číst. Většina textu je však věnována základním zásadám, jichž je dobré se držet při psaní odborného textu. Čtenáři se zde seznámí se základními žánry společenskovědní odborné stati, s drobnými informačními žánry, s tím, jak vést odkazový aparát a jak dostát pravidlům publikační etiky. Samostatná kapitola je pak věnována ústnímu projevu, a to jak na seminářích, tak na konferencích a pracovních zasedáních. V závěrečné kapitole se čtenáři dozví, co se děje s odborným textem v redakci odborného časopisu nebo v nakladatelství předtím, než je vydán tiskem. Rady týkající se strategie a taktiky psaní odborného textu jsou určeny nejen těm, kdo se chystají psát diplomovou práci, ale i začátečníkům stojícím před úkolem napsat první seminární práci. Text sice vznikl v reakci na praktické potřeby studentů sociologie, ale předkládá rady obecnější, které mohou pomoci pri počátečním tápání i studentům ostatních společenských věd. Některé autorčiny zkušenosti by mohly zajímat i začínající pedagogy.

Nahlédnout do Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách Nahlédnout do Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice

 
Knihkupectví / Učebnice / Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách