Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie

Kód: 7252635

Úplný název:

Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie (Tolokonnikovová Naděžda): Zápisky z trestanecké kolonie

Autor a popis:

Tolokinnikovová Naděžda, PRÁH, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Struhující, burcující a šokující vzpomínky členky skupiny Pussy Riot, jinak též studentky filozofie a aktivistky za lidská práva v Rusku. Obdržela několik mezinárodních cen.

PUSSY RIOT

Ruská feministická punk rocková protestní skupina založená v říjnu 2011 s variabilním počtem členek ve věku od 20 do 31 let. Pořádá neohlášené provokativní, většinou nelegální vystoupení na neobvyklých místech: na stanicích metra, střechách trolejbusů, na Rudém náměstí v Moskvě nebo v luxusních buticích navštěvovaných především ruskou vyšší třídou.
Zabývá se problémem nerovnoprávnosti pohlaví, poukazuje na nespokojenost s ruskou vládou a kritizuje různé druhy diskriminace, hlavním objektem jejich kritiky a verbálních útoků je ruský prezident Vladimir Putin.
Členky skupiny vystupovaly pod pseudonymy. Během svých vystoupení stejně jako při rozhovorech s novináři měly až do svého uvěznění hlavy a tváře zakryty barevnými kuklami. Bez ohledu na počasí byly oblečeny v lehkých šatech a barevných punčocháčích. Skupina se nadále snaží získávat nové členky pomocí internetu, zvláště sociální sítě Facebook.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Světová literatura / Světová současná literatura / Jak udělat revoluci - Zápisky z trestanecké kolonie