Jakub Obrovský

Kód: 7354093

Úplný název:

Jakub Obrovský (Severínová Jana, Valčáková Pavla):

Autor a popis:

Severínová Jana, Šimon Ryšavý, 91 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Zájemcům o umění se do rukou dostává poutavé čtení o malíři, sochaři, vysokoškolském výtvarném pedagogovi a spisovateli Jakubu Obrovském (1882-1949), který se v r. 1882 narodil v Bystrci. Umělcův životopis v několika kapitolách seznamuje čtivou formou s dobou a prostředím, které mladého adepta umění formovaly, s obdobím jeho studií a jednotlivými fázemi tvůrčí a pedagogické činnosti, jeho umělecké zrání, léta tvůrčího mistrovství až do posledních dnů jeho neobyčejně plodného života.
Důležitou součástí publikace je bohatá a pečlivě připravená obrazová dokumentace, přehledným způsobem ilustrující všestrannou umělcovu tvorbu. Čtenáři jistě ocení samostatný seznam významných českých umělců, které Pavla Valčáková zmiňuje ve svém textu, přehled českých uměleckých spolků a sdružení a informace o uměleckých směrech poslední čtvrtiny 19. století a počátku 20. století, které sehrály významnou roli pro vývoj novodobého umění.
Vyčerpávající seznam prací Jakuba Obrovského z majetků galerií i přehled literatury o tomto umělci, přejatý z katalogu Jany Severinové k umělcově výstavě v Praze v r. 1982 a doplněný, poskytnou poučení nejen těm čtenářům, kteří se již dříve dílem Jakuba Obrovského zabývali, ale i těm, které kniha nadchne a o dílo bystrckého rodáka začnou mít hlubší zájem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jakub Obrovský do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jakub Obrovský.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jakub Obrovský (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jakub Obrovský bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jakub Obrovský doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Jakub Obrovský