Jan Amos Komenský

Kód: 7252219

Úplný název:

Jan Amos Komenský (Fučíková Renáta): Comenius

Autor a popis:

Fučíková Renáta, PRÁH, 48 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha velkého formátu a velkolepých ilustrací včetně dobových map představuje největšího ducha, jakého Čechy daly Evropě a světu - jeho život i dílo, to všechno velmi přístupnou a srozumitelnou formou.
Třetí titul edice Největší Češi představuje Jana Amose Komenského jako našeho největšího filozofa, učence, který zasvětil celý svůj život šíření vědění a ideálů. Postupně jsou představeny jednotlivé osobnosti tehdejší Evropy, které při svém dramatickém putování potkal. Jedná se o knihu, která emotivně představuje radosti i utrpení Komenského, jeho touhy a ustavičné hledání nejvyššího dobra.
Významný prvek představuje i předložení jakési dobové fresky, pozadí událostí Komenského života, vyobrazení konfliktů třicetileté války v kontrastu s utopistickými mírovými představami našeho největšího filozofa - tak cenné a zajímavé v dnešní době společného soužití a spolupráce celé Evropy.
Děj samotný je vyprávěn česky a souběžně anglicky a německy. Tím naprosto přirozeně připomíná jedno ze stěžejních děl Komenského - Brána jazyků otevřená. Čtenáři tak mohou knihu využít i k zajímavému srovnání všech jazykových verzí a zároveň i k rozšíření slovní zásoby. Kniha zároveň nalezne uplatnění i jako reprezentativní dárek do zahraničí. Vždyť čím lepším se můžeme v rámci evropské civilizace pochlubit, než naším nejvýznamnějším myslitelem, který ve své době posouval dopředu tehdejší poznání světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jan Amos Komenský do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jan Amos Komenský.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jan Amos Komenský (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jan Amos Komenský bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jan Amos Komenský doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Jan Amos Komenský