Janu Zrzavému s láskou

Kód: 2548119

Úplný název:

Janu Zrzavému s láskou (Měřínská Jitka):

Autor a popis:

Měřínská Jitka, M.Krucemburk, 155 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
157 Kč (212 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Bohatě ilustrovaná publikace Janu Zrzavému s láskou obsahuje vzpomínky některých malířových příbuzných, přátel a známých. Rovněž byly použity dokumenty a informace poskytnuté Společností Jana Zrzavého, Spolkem přátel Krucemburku, kapucínským klášterem v Benátkách a Knihovnou Národního muzea v Praze.
O životě a díle Jana Zrzavého v jednotlivých kapitolách promlouvají jeho příbuzní (Věnceslava Truhlářová, akademická malířka Venda Truhlářová a akademická malířka Vendula Císařovská), jeho přátelé a známí (akademický sochař Bohumír Koubek, fotogtraf Václav Chochola, Marie Nohová z Okrouhlice, fotograf Jaroslav Krejčí, benátští kapucíni) a také jedna z malířových ošetřovatelek (Edita Kratochvílová), která dle umělcova přání byla u něj v poslední chvíli jeho života. Kniha poskytuje vhled do Mistrova života od jeho dětství až po stáří. Vedle regionálních zajímavostí, vztahujících se ponejvíce k malířově rodné Vysočině, jsou tu uvedeny pozoruhodné skutečnosti o umělcových pobytech v Benátkách.
Kniha je pojata tak, aby přiblížila čtenářům osobnost i dílo Jana Zrzavého z pohledu prostého lidství. Kniha získala při svém prvním vydání hlas v anketě Lidových novin Kniha roku 2006.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Janu Zrzavému s láskou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Janu Zrzavému s láskou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Janu Zrzavému s láskou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Janu Zrzavému s láskou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Janu Zrzavému s láskou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Janu Zrzavému s láskou