Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport

Kód: 2475493

Úplný název:

Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport (Wohlmuth Jiří): historie, vývoj, technika, sport

Autor a popis:

Wohlmuth Jiří, Grada, 168 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
254 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Vyhledávaný titul Jawa 50 Pionýr je určen všem pamětníkům, fanouškům i sběratelům nebo prostě těm, kdo na nejmenším motocyklu značky JAWA 50 dodnes jezdí. Druhé vydání volně navazuje na původní text. Čtenář se seznámí s vývojem nejoblíbenějšího typu 550, přezdívaným "pařez", s jeho konstrukčním řešením, které daleko předběhlo ve své kategorii konkurenci, s celkovou historií, která je velmi bohatá - od roku 1954 se prodalo přibližně 100 000 ks. Toto vydání zahrnuje i prodeje dalších typů, které byly postaveny na základech Jawy 50 typ 550 - typ 555, 05, 20, 21 a 23 Mustang, jehož výroby byla ukončena v roce 1982. V nové kapitole se představí novinka zprovozněná v letošním roce - Pionýr s dvouválcovým motorem. V kapitole o sportovním využití padesátek je připomenuta historie těch vůbec nejnovějších strojů v mistrovství světa a doplněny jsou údaje o současných aktivitách na závodním poli. Je rozšířena kapitola o cestách Pionýra o zajímavost z cesty přes Moldávii, Ukrajinu a Gruzii až k břehům Aralského jezera. Není zapomenuto ani na letošní prázdninovou cestu dvou Čechů z Českého Těšína přes Polsko, Německo, země Beneluxu, Alpy a Rakousko zpět. Rozšířeny jsou informace o elektrických schématech motocyklů a další technické informace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Jawa 50 Pionýr - historie, vývoj, technika, sport