Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu

Kód: 2001799

Úplný název:

Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu (Slouka Zdenek J.): Lidské kroky politickou krajinou exilu

Autor a popis:

Slouka Zdenek J., Academia, 820 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
367 Kč (525 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha pamětí politologa a publicisty Zdenka Slouky (* 1923) v mnoha ohledech překračuje žánr, který na první pohled reprezentuje. Je to dáno především bohatstvím životních osudů autora - brněnský rodák pracoval po válce jako novinář v Peroutkově Svobodných (Lidových) novinách, na konci roku 1948 utekl spolu se svou ženou do Rakouska, přihlásil se jako námezdní dělník na práci v Austrálii, roku 1952 se vrátil do Evropy a pracoval pro americkou armádu jako politický analytik v Západním Německu, byl přeložen do USA a pokračoval v Pentagonu, nastoupil jako redaktor Rádia Svobodná Evropa v New Yorku, studoval politologii na New York University, složil doktorát na Columbia University, kde poté vyučoval jako profesor mezinárodní politologie a zažil mimo jiné i revoluční rok 1968, následně vystřídal řadu prestižních profesorských míst po Spojených státech, nicméně hned po roce 1989 se začal vracet do České republiky a podílel se na obnově akademického a univerzitního života ve svobodných poměrech. Sloukovy paměti ovšem nejsou jen chronologickým záznamem života, jsou v první řadě neustávajícím kroužením nad klíčovou otázkou formování politického vědomí člověka v širokém slova smyslu, tedy reflektovaného postoje jedince uvnitř společnosti, v autorově případě navíc i ve společnosti cizí, exilové.
Líčení Zdenka Slouky je mimořádným svědectvím nejen o nikdy nekončící cestě člověka za pochopením vlastního života, ale též o exilu jako bolestné konstantě lidského osudu, a v neposlední řadě je svědectvím o celém dramatickém dvacátém století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu