Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život

Kód: 7425196

Úplný název:

Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život (Halada Jan): Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život a doba

Autor a popis:

Halada Jan, Epocha, 224 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Nemám jiné nepřátele než ty, kteří jsou nepřáteli státu, prohlásil Richelieu na smrtelné posteli, ale málokterý státník před ním byl tak napadán a hanoben jako on. Kdo tehdy vlastně byl stát, král či kardinál? Koho a co představoval kardinál ve své době? Politickou moc, zdroj inteligence, či neukojenou ctižádostivost bez skrupulí a morálky? Dumasovi hrdinové s ním v královských službách bojovali na život a smrt, kardinál je tu doslova ztělesním mocného zloducha, ale přesto d´Artagnan nakonec obdrží dekret poručíka královských mušketýrů. Nejen současníky, ale především literaturu a historii fascinovala a vzrušovala tato historická postava svými osudy, názory i činy do té míry, že o ní vždy znovu a znovu čteme. Jaké byly jeho názory na politiku, vysokou šlechtu, prostý lid, souboje, ženy, špionáž, umění, vědu, jaká byla skutečnost a jaká byla představa? Historie versus literatura, smyšlenky proti faktům, antipatie vedle sympatií, to vše představuje příběh kardinála Richelieu na půdorysu Dumasova, Mauroisova, Merleho, Huxleye a mnoha dalších, barvitého vyprávění v konfrontaci a korekci generací historiků. Autor tu nabízí příběhy v příběhu spolu s bohatou ilustrační dokumentací.

Nahlédnout do Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život Nahlédnout do Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi - Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život