Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost

Kód: 8642971

Úplný název:

Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost (Nohejl Marek):

Autor a popis:

Nohejl Marek, SLON, 248 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
203 Kč (275 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha je příspěvkem k teoretickému sociologickému myšlení, k pochopení možnosti fungování společnosti jako takové. Společnost jako abstraktní celek je přiblížena na základě souhry tří struktur: jednání, diskursu a kritiky. Ve třech částech jsou pomocí vybraných teoretických přístupů postupně konkretizovány jak základní obrysy tří zkoumaných struktur, tak jejich vzájemná interakce a význam pro konstituci společnosti jako takové. Autor přitom netvrdí, že jde o jediný dogmatický výklad společnosti. Snaží se pouze myslet společnost v optice, kterou chápe jako jednu z mnoha možných. Čtenář v knize nalezne teoreticky široce založené pojednání, které stojí na detailní analýze myšlení Webera, Parsonse, Habermase či Foucaulta stejně jako na výkladu dědictví kritické teorie a moderního feminismu. Jak lze vysvětlit dynamiku společnosti? Utváří lidské jednání společnost, anebo naopak vzorce jednání formuje tlak společnosti? Do jaké míry je motivace jednání ovlivněna nároky sociálního systému? Jak se udržuje a naopak proměňuje sociální řád? Co způsobuje změnu sociálních norem?Toto jsou otázky kladené v této knize.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Jednání, diskurs, kritika. Myslet společnost