Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU

Kód: 2105082

Úplný název:

Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU (Sychra Zdeněk):

Autor a popis:

Sychra Zdeněk, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 291 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
266 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vznik jednotné evropské měny a budování hospodářské a měnové unie (HMU) je jedním z největších a nejambicióznějších projektů, do kterého se Evropská unie pustila. Vzhledem k dopadům tohoto kroku, nastavení celého systému a stavu evropské integrace v době jeho spuštění je také krokem poměrně kontroverzním. Z hlediska jeho významu a dopadů Evropa tak zásadní přelom ještě nezažila. Tato kniha je snahou o zachycení celkového fenoménu HMU, jehož vrcholem bylo zavedení eura, včetně všech relevantních souvisejících aspektů. Zabývá se vývojem měnové spolupráce jako nezbytným předpokladem pro vznik HMU, analyzuje realizaci celého projektu na úrovni EU, zahrnující jeho vstupní podmínky, rozhodovací procesy, institucionální strukturu, postavení nezúčastněných aktérů a koordinaci hospodářské politiky. V neposlední řadě sleduje realizaci vytváření společné měny na úrovni jednotlivých členských států včetně vymezení jejich specifických pozic. Všímá si nejen standardních postupů, ale také nežádoucích nebo problematických jevů, které celý proces provázely. Celkový důraz je kladen především na politický rozměr evropské měnové integrace. Koncepci HMU pojímá jako nedílnou součást evropského integračního procesu a zasazuje ji do celkového kontextu fungování EU. Publikace zohledňuje i aktuální posuny této oblasti v rámci Lisabonské smlouvy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Jednotná evropská měna, realizace hospodářské a měnové unie v EU